новините сега и веднага
ШУМЕНСКА ЗАРЯ®
вашият вестник

Свързани новини

Бойците на СК „Шуменска крепост“ заеха призови места на международен турнир в Унгария

снимка: Боецът на СК „Шуменска крепост“ Димитър Стоянов (вдясно) триумфира със златен медал на международния турнир по кик бокс в унгарската столица Будапеща. Снимка Фейсбук

Петимата състезатели на СК „Шуменска крепост“, които бяха включени в националния отбор на България за участие в международния турнир по кик бокс за Световната купа на WAKO в унгарската столица Будапеща, заеха призови места.

Златен медал спечели Димитър Стоянов в категория до 60 кг при юношите старша възраст. В своята дебютна среща на международния ринг той постигна победа срещу съперник от Полша. А вчера на финала шуменецът не остави никакъв шанс на представителя от Италия Кристиан Педрети в стила „лоу кик“.

Другият млад дебютант от Шумен Виктор Иванов отстъпи на финала срещу представител на Израел и ще се завърне със сребърно отличие. В стила „К-1“ при юношите младша възраст, в категория до 54 кг, Виктор отказа съперника си от Молдова в третия рунд на двубоя в първата си среща.

С бронзови медал завършиха участието си в турнира Полина Галинова и Никола Николов. Полина отстъпи с минимална разлика на състезателка от Сърбия в категория до 60 кг при девойките младша възраст в стила „лоу кик“. Световната шампионка в стила „К-1“ от Шумен надиграла на бокс своята съперничка, обаче, представителката на Сърбия пласирала повече удари с крака, с което наклонила везните на съдийското решение в своя полза, коментираха вчера специалистите. След много мъжка игра Никола Николов пък отстъпи пред състезател от Украйна в категория до 71 кг при юношите старша възраст.

Петият боец на СК „Шуменска крепост“ Иван Иванов вчера последен изигра финалния си мач срещу състезател на Украйна, но трябваше да се задоволи със сребърното отличие. Той стартира в международния турнир с победа срещу представител на Полша в стила „лоу кик“ при мъжете в категория до 86 кг.

Пламен ГЕОРГИЕВ, 22 Май 2017 13:05, 288 прегледа