„Шумен 98“ спечели първия си домакински мач срещу шампионките

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2018-11-23 13:46:00
Спорт | Шумен | преглеждания: 177

Отборът на „Шумен 98“ записа категорична победа срещу шампионките от „Бъки“ (Габрово) с 26:22 в първия си домакински мач, игран в зала „Арена Шумен“, след четири поредни гостувания от прекроената програма на първенството в „А“ републиканска хандбална група за жени. Така с актив от 6 точки - три победи и две загуби, и голова разлика 122:122 шуменки завършиха на трета позиция в класирането за пролетния полусезон. Пред тях са лидерките „Бъки“ с 8 точки и „Свиленград“ със 7 точки. На 24 ноември „Шумен 98“ ще гостува на „Бъки“ в Габрово в четвъртфинален мач за Купата на България.

Домакините започнаха някак по-плахо мача в първите минути и допуснаха гостенките да им поведат с 3 гола разлика – 0:3 и 2:5. В този момент Кръстина Касабова демонстрира голмайсторските си умения и отбеляза три поредни попадения от наказателни удари, като обърна резултата в полза на „Шумен 98“ - 9:6. До почивката домакините задържаха своя аванс – 12:9. Второто полувреме стартира много успешно за „Шумен 98“. Постепенно отборът увеличи своята преднина до 17:10, а четвърт час преди края на срещата – до 20:13. Шампионките се опитаха да се „върнат“ в мача, но срещнаха майсторските изяви на вратарката Станислава Стоянова и на полевите състезателки Кръстина Касабова, Светлана Николаева, Християна Драганова, Маринела Панайотова. Отличен дебют с екипа на „Шумен 98“ направи Юлияна Таче, която беше привлечена от румънския тим „ACS 181 – SSP“ в Букурещ. В игра влязоха още Диляна Христова, Фатме Юксел, Лидия Бакърджиева и Ирене Иванова. 5-10 минути преди финалната сирена домакините водеха в резултата с 6-7 гола, а едва в последната минута гостенките успяха да стопят разликата само до 4 гола за крайното 26:22.

За „Шумен 98“ головете реализираха: Кръстина Касабова – 9, Юлияна Таче – 7, Маринела Панайотова – 4, Светлана Николаева, Християна Драганова и Християна Петрова – по 2.