„Шумен 98“ взе „инфарктна“ победа срещу „амазонките от юга“

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2018-12-04 14:28:00
Спорт | Шумен | преглеждания: 202

С победния резултат 24:23 триумфира в неделя отборът на „Шумен 98“, който игра първия си домакински мач от пролетния полусезон от хандбалното първенство в „А“ група за жени в зала „Арена Шумен“. След като преди две седмици шуменки спечелиха срещу шампионките от „Бъки“ (Габрово), вчера продължиха победната си серия и срещу актуалните носителки на „Купа България“ - „Свиленград“.

Мачът премина много динамично и с голяма доза напрежение. През първото полувреме тимът на „Шумен 98“ поведе с 14:11, като на моменти имаше преднина от 6-7 гола разлика. След почивката, обаче, домакините се отпуснаха, а гостуващите „амазонки от юга“ дръпнаха напред с 3-4 гола аванс. Едва 10 минути преди края на срещата „Шумен 98“ се окопити, успя да изравни резултата, а до финалната сирена мачът се доигра „гол за гол“. Все пак късметът се усмихна на шуменки. Те получиха ентусиазирана подкрепа от публиката в залата, а сред зрителите беше дошъл и кметът на община Шумен Любомир Христов, който ги поздрави за победата.

„Мачът си беше наш, като цяло добре играхме, но много изтървахме“ - коментира след края треньорът на „Шумен 98“ Николай Начев, като се оплака, че липсата на тренировки е дало отражение. В титулярния състав се изявиха Станислава Стоянова, Християна Драганова, Юлияна Таче, Маринела Панайотова, Християна Иванова, Кръстина Касабова, Ирене Иванова. През второто полувреме влязоха в игра Фатме Юксел, Светлана Николаева и Диляна Христова.

Головете за „Шумен 98“ отбелязаха Кръстина Касабова – 7, Ирене Иванова – 6, Маринела Панайотова – 5, Юлияна Таче – 3, Християна Драганова, Диляна Христова и Светлана Николаева – по 1.

Във временното класиране „Шумен 98“ е на трета позиция с 8 точки. Начело е „Бъки“ с 10 точки, следван от „Етър 64“ (Велико Търново) – с 9. На 16 декември „Шумен 98“ е отново домакин – в седмия кръг от първенството ще приеме „Етър 64“ и при победа ще го измести от второто място.