„Шумен 98“ потопи „Поморие“

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2019-01-29 16:31:00
Спорт | Шумен | преглеждания: 485

Отборът на „Шумен 98“ постигна категорична победа в последния си домакински мач от първата фаза на първенството в „А“ републиканска хандбала група за жени и запази третото си място във временното класиране.

В зала „Арена Шумен“ нашият тим не остави никакви надежди на гостенките от „Поморие“. До почивката шуменки трупаха аванс от 7-8 гола, като завършиха първото полувреме при резултат 20:13.

През втората част на срещата домакините увеличиха своята преднина, като приключиха с категоричната победа – 38:27.

С екипа на „Шумен 98“ играха вратарките Станислава Стоянова и Фатме Юксел, Мария Маслева, Християна Иванова, Християна Драганова, Маринела Панайотова, Ирене Иванова, Юлияна Таче, Диляна Христова и Лидия Бакърджиева. На резервната скамейка остана само Светлана Николаева.

С най-голям голов актив за домакините се изяви Маринела Панайотова, която реализира 11 попадения. Юлияна Таче и Мария Маслева добавиха по 8, Христиана Иванова и Ирене Иванова – по 3, Диляна Христова и Лидия Бакърджиева – по 2, Християна Драганова се отчете с 1.

На треньорското кормило на „Шумен 98“ беше опитната Десислава Илиева. След мача тя сподели, че се радва, защото момичетата се раздадоха докрай. Смята, че проблемното място на отбора е играта в защита, както и необходимостта от повече тренировки. Жалко, че част от титулярките са болни или контузени, което се видя и от доста „късата“ резервна скамейка.

Победата на шуменки беше наблюдавана и от кмета на общината Любомир Христов.

В следващия десети кръг - последен за редовния сезон, „Шумен 98“ ще гостува на „Бъки“ в Габрово, който е едноличен лидер във временното класиране с 16 точки след победата си с 27:22 над „Етър 64“ (Велико Търново). Явно оформянето на двете групи за втората фаза на първенството ще стане ясно в последния кръг, насрочен за 2 февруари (събота). Дали „Шумен 98“ или „Свиленград“ ще влязат в „А“ група зависи от резултатите на техните гостувания, съответно, на „Шумен 98“ в Габрово, и на „Свиленград“ във Велико Търново. Преди очакваната развръзка „Етър 64“ заема втора позиция с 13 точки, „Шумен 98“ е трети с 12 точки, а „Свиленград“ има 11 точки.

Мачовете на истината предстоят в Габрово и Велико Търново.