„Шумен 98“ взе протоколна победа срещу аутсайдера

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2019-02-22 17:33:00
Спорт | Шумен | преглеждания: 89

Без много да се напъва, отборът на „Шумен 98“ взе протоколна победа срещу „Ники спорт“ (Сливница) в мача от първия кръг във втора група от основната фаза на първенството в „А“ РХГ за жени. Срещата се игра в зала „Арена Шумен“, а сред публиката бяха забелязани кметът на общината Любомир Христов и почти целият шуменски отбор, който в периода от 1963 до 1966 г. последователно спечели златните медали по хандбал за девойки в България...

До почивката домакините поведоха с 14:8, а през второто полувреме увеличиха леко своя аванс до крайния резултат 29:22. Най-много голове – 11, за „Шумен 98“ реализира Маринела Панайотова, като последното й попадение стана буквално в последната секунда на мача. С по 4 гола се отчетоха Юлия Таче, Мария Маслева и Християна Драганова, 3 отбеляза Жана Маразова, 2 – Ирене Иванова и 1 – Диляна Христова.

Много добър мач записа вратарката Станислава Стоянова, заменена през втората част от Фатме Юксел. В игра влязоха още Христина Петрова и Лидия Бакърджиева.

Двубоят ще се запомни и с рекордния брой греди на двете врати, които улучиха съперничките при завършващите им атаки.

На 10 март е срещата-реванш в Сливница. „Ники спорт“ се сочи за аутсайдера в „А“ група, тъй като от началото на първенството все още няма спечелена точка. Преди това, на 2 март „Шумен 98“ ще гостува на „Поморие“, а ответният мач е насрочен за 31 март в зала „Арена Шумен“.

Според треньора Николай Начев, шуменки трябва да спечелят и другия си домакински мач и да бият поне веднъж като гости, за да се класират за участие в полуфиналите като първенец във втората група на основната фаза.