Шумен ще бъде домакин на финалите за купа „България“ при девойките до 16 години по хандбал

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2019-02-22 17:39:00
Спорт | Шумен | преглеждания: 803

На 3 и 4 март Шумен ще бъде домакин на финалния турнир за купа „България“ по хандбал при девойките до 16 години. Отборът, воден от опитните Диляна Христова и Станислава Стоянова, се класира, след като преодоля квалификациите в Габрово. Младите шуменки спечелиха срещу „Мартен-67“ (град Мартен, Русенско) и „Етър 64“ (Велико Търново), а загубиха срещата си с домакините от „Бъки“ (Габрово). Във финалния турнир съпернички на домакините от Шумен ще бъдат „Албатрос“ (Бургас), „Ники спорт“ (Сливница) и „Бъки“ (Габрово).

Същевременно на 3 и 4 март юношите на „Шумен“ до 16 години, ръководени от успешната млада треньорка Десислава Илиева, ще участват във финалния турнир за купа „България“ в Бургас.

Шумен има шанса да бъде домакин и на финалния турнир за купа „България“ при юношите младша възраст до 14 години. Това ще стане, ако нашите момчета, чиито наставник е също Деси Илиева, преборят конкуренцията в група „Б“ на квалификациите. Те ще се състоят в спортна зала „Орловец“ в Габрово на 1 март, където „Шумен 61“ ще играе в компанията на „Беласица“ (Петрич) и „Локомотив“ (Варна). Ден по-рано – на 28 февруари, в шуменския спортен комплекс „Плиска“ ще се състои квалификационната битка в група „В“, където жребият определи да бъдат включени отборите на „Мартен-67“, „Полюс-ТМ“ (Плевен), „Раховец 2008“ (Горна Оряховица) и „Поморие“. За финалния турнир при юношите младша възраст, който най-вероятно ще се организира в Шумен на 9 и 10 март, за купа „България“ ще спорят шест отбора. Три от тях директно се класираха, като първенци от зоналните първенства - „Левски“ (град Левски), „Добруджа“ (Добрич) и „Фрегата“ (Бургас). Останалите три визи ще получат победителите в трите квалификационни групи.