СК „Шуменска крепост“ е втори по медали в Каварна

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2020-09-07 17:02:00
Спорт | Шумен | преглеждания: 322

В Каварна завърши Държавното първенство по кик бокс в стил "фул контакт". Състезанието предложи много интересни срещи, тъй като повечето клубове участваха с всички свои налични бойци. Малко над 200 участници от 22 тима от цялата страна определиха първенците на страната, като битките се проведоха в местната спортна зала "Олимпиада".

СК "Шуменска крепост" изкара на бойната сцена 14 свои представители, от които шестима дебютираха на такъв форум - Мартин Минчев, Йолина Димитрова, Койо Каракашев, Мирослав Атанасов, Петър Бончев и Атанас Ханджиев. Възпитанниците на старши треньора Галин Методиев, на когото асистираха в подготовката и изкарването на ринга на бойците Иван Иванов, Християн Тотев и Фахри Фахрединов, се представиха за пореден път на ниво, показвайки характер, себераздаване и добър набор от умения. Клубът отново е сред водещите тимове в страната. Шуменци останаха на второ място (с 5 златни, 3 сребърни и 6 бронзови медала) в общото класиране по медали от първенството зад "Стар тийм" - София, и изпреварвайки "Боил" - Варна.

Много добро впечатление направиха Йолина Димитрова, Петър Бончев и Атанас Ханджиев, които станаха шампиони на България още при първото си качване на ринга. Те загатна, че приемствеността в СК "Шуменска крепост" е налице и след утвърдените състезатели идва ново поколение, жадно за успехи.

Йордан Стоянов и Хасан Алпер също зарадваха треньорите си и със зрелищно представяне се окичиха със златните медали.

На крачка от заветното първо място останаха Ивайло Георгиев, който вчера записа три победи, Полина Галинова и Мариян Петков. Техните финални срещи днес бяха много оспорвани, резултатът и предимството често преминаваше от единия боец към другия, и държаха напрежението в публиката до самия им край.

Сега след заслужен отдих бойците на СК "Шуменска крепост" ще започнат подготовка за следващото си предизвикателство - Държавното първенство по кикбокс в Бургас, което е през октомври.