СК „Шуменска крепост” е лидер на българския ринг

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2020-10-29 14:20:00
Спорт | Шумен | преглеждания: 850

СК „Шуменска крепост” е безпощаден лидер в комплексното класиране сред 52 клуба от своите участия в официални състезания от тазгодишния спортен календар на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай.

Възпитаниците на старши треньора Галин Методиев, с помощници Християн Тотев и Иван Иванов, до сега са спечелили на ринга общо 75 медала – 36 златни, 19 сребърни и 20 бронзови. От представянето си в държавните първенства шуменските бойци заслужиха два пъти отборната титла в стила „лоу кик” в Шумен и Бургас, веднъж са колективни шампиони в стила „К-1” в Пазарджик и заеха втора позиция в стила „фул контакт” в Каварна. До края на 2020 г. им остава участие в държавното първенство в стила „К-1”, на което домакин ще бъде град Дупница.

Във временното комплексно класиране СК „Шуменска крепост” води убедително със 118.8 точки, на второ място е СК „Боил” (Варна) с 55 точки, на трето – СК „Тангра” (Свиленград) с 37.5 точки.

Същевременно стана ясно, че шестима елитни състезатели на шуменския клуб са поканени да участват в престижния турнир „Най-добър боец на Балканите”, който е насрочен през декември в Сърбия. В най-атрактивния стил на кикбокса – „К-1”, се очаква да се включат бойци от Сърбия, Босна и Херцеговина, Северна Македония и България, разпределени в 12 теглови категории.

От СК „Шуменска крепост” ще се представят на международния ринг при мъжете Димитър Стоянов (71 кг) и Никола Николов (81 кг), които завоюваха златни медали в Бургас, и Виктор Иванов (67 кг), дебютирал в тази възрастова група с бронзово отличие, при жените ще излезе в категория до 56 кг Полина Галинова, която бе ощетена от съдиите в черноморския ни град и се завърна като вицешампион, а при юношите - Георги Атанасов (67 кг) и Мариян Петков (81 кг) - носители на шампионски титли.