В аудитория 119 на Ректората в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски”, която носи името на проф. д.и.н. Рашо Рашев, е експонирана фотоизложба по повод 77-годишнината от рождението на известния български археолог, университетски преподавател, директор на Националния археологически институт с музей при БАН. Той е роден на 12 ноември 1943 г. в село Тича и загина трагично в пожара във влака София-Кардам на 28 февруари 2008 г., напомнят в съобщение от Шуменския университет „Епископ Константин Преславски”. През същата година, на 10 май, проф. д.и.н. Рашо Рашев бе удостоен посмъртно за „Почетен гражданин на Шумен”.
Фотоизложбата се състои от снимки, запечатали живота на изтъкнатия учен в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски” от началото на 70-те години почти до неговата нелепа кончина. Снимките са предоставени от семейството на проф. д.и.н. Рашо Рашев.
В аудитория 119 „Проф. д.и.н. Рашо Рашев” е поставено и пано с кадър от останките на кръгла дървена постройка в цитаделата на първата българска столица Плиска, където проф. Рашев посвети най-мащабните си и значими археологически изследвания, започнали още през 1974 г. Не случайно от 2012 г. музеят в националния историко-археологически резерват „Плиска” носи името на дългогодишния изследовател на българската първопрестолнина. През последните шест години стана традиция и пред музея да се връчва ежегодната стипендия, учредена на името на проф. д.и.н. Рашо Рашев от неговото семейство, на изявен студент от специалността „История и археология” в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски”.