Шуменски бойци направиха фурор в Сърбия

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2020-12-14 13:46:00
Спорт | преглеждания: 708

Шестимата бойци от СК „Шуменска крепост“, водени от своя треньор Галин Методиев, се завърнаха с медали – пет златни и един сребърен, от международния кикбокс турнир „Balkan best fighters“, който се състоя в град Ягодина, Сърбия. Те бяха част от националния отбор на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай, който пък зае първите места в различните дисциплини на ринг и татами. Състезанието премина под егидата на Световната асоциация на кикбокс организациите WAKO, а в него участваха 374 състезатели от България, Сърбия, Северна Македония, Косово, Черна гора, Молдова, Босна и Херцеговина.

През двата дни от битките на ринга шуменци показаха воля, боен дух и технически умения. Те записаха 10 победи от общо 11 изиграни срещи. Трима от тях получиха купа и признание за най-добри в своята теглова и възрастова категория.

Никола Николов при мъжете до 81 кг в стил лоу кик спечели първо място, преодолявайки двама съперника. В много оспорван сблъсък на полуфинала той преодоля съпротивата на противник от Босна и Херцеговина. Младият шуменец показа борбеност и непримиримост, които убедиха съдиите в неговото превъзходство. На финала Никола се наложи над свой сънародник от „Спартак“ - Пазарджик и получи купа за най-добър боец в този стил и категория.

Злато завоюва при мъжете до 71 кг в стил лоу кик Димитър Стоянов. Първо Митко надигра представител от Молдова, като съдийското решение бе единодушно в полза на нашия боец. В решаващия дуел той постигна победа по точки над другия българин в тази теглова дивизия от „Победа“ - Враца. Бързината и експлозивността в ударите и движенията бяха непреодолим за разрешаване проблем пред съперниците му.

С титла до 67 кг в стил лоу кик при мъжете се завръща и Виктор Иванов, който бе най-убедителният шампион в турнира. В двубоя за място на финала той нокаутира във втория рунд съперника си от Черна гора, а на финала за по-малко от рунд отказа и сърбин. Въпреки ръстовото предимство на своите противници, нашият състезател бе по-агресивен и заслужено стигна до успеха. Той получи купа за най-добър боец в този стил и категория.

Поредно успешно представяне записа и Георги Атанасов при юношите старша възраст в категория до 67 кг в стил лоу кик. Най-напред надигра сърбин, а после и сънародник от „Боил“ - Варна. Гошо взе срещите си в типичния за него агресивен стил, диктувайки темпото през целия двубой. Той получи купа за най-добър боец в този стил и категория.

Абсолютният дебютант на международната сцена в отбора Мариян Петков не остави шансове за опонентите си при юношите младша възраст в категория до 81 кг в стил лоу кик. Той победи на полуфинала сърбин, а в спора за златото боец от Молдова трябваше да признае превъзходството на младия българин. Мариян даде много добра заявка за бъдещи успехи.

Полина Галинова спечели сребърен медал в категория до 60 кг при жените. Тя бе заявена в по-лека категория до 56 кг в стил К-1, но поради оттегляне на останалите състезателки в тази схема, бе прехвърлена в стил лоу кик в по-горна теглова рамка. Въпреки това Поли се представи традиционно на ниво, като на финала отстъпи минимално срещу съперничка от Сърбия.

Треньорът Галин Методиев е доволен от всички свои възпитаници, които демонстрираха отлична дисциплина, спазвайки неговите указания по време на битките, от тяхната активност в ринга, старание и желание за успех.