Държавното първенство по кикбокс през 2021-a стартира в Шумен

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2020-12-23 18:03:00
Спорт | Шумен | преглеждания: 1347

Официалният календар на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай за състезанията през 2021 година ще стартира в Шумен. Първият кръг от държавното първенство в стила „лоу кик“ за всички възрастови групи ще се състои в зала „Арена Шумен“ от 5 до 7 март.

Спортният клуб „Шуменска крепост“ е традиционен домакин на това състезание от 2011 година насам – вече 10 поредни години. Останалите пет кръга на държавното първенство в различните стилове по кикбокс през Новата година ще се организират в Пазарджик, Панагюрище, Каварна, Варна и Бургас.

СК „Шуменска крепост” приключва 2020 година като лидер в комплексното класиране сред общо 52 клуба от участията си в официални състезания от тазгодишния спортен календар на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай. Възпитаниците на старши треньора Галин Методиев, с помощници Християн Тотев и Иван Иванов, спечелиха на ринга общо 75 медала – 36 златни, 19 сребърни и 20 бронзови. От представянето си в държавните първенства шуменските бойци заслужиха два пъти отборната титла в стила „лоу кик” в Шумен и Бургас, веднъж са колективни шампиони в стила „К-1” в Пазарджик и заеха втора позиция в стила „фул контакт” в Каварна. В комплексното класиране СК „Шуменска крепост” води убедително със 118.8 точки, на второ място е СК „Боил” (Варна) с 55 точки, на трето – СК „Тангра” (Свиленград) с 37.5 точки.

Нека да пожелаем здраве, късмет и нови победи на всички от семейството на СК „Шуменска крепост“!