СК „Шуменска крепост“ атакува Европейската купа

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2021-05-26 21:57:00
Спорт | Шумен | България и Светът | преглеждания: 1326

Четирима състезатели на СК „Шуменска крепост“ са включени в националния отбор на България за участие в турнира за Европейската купа по кикбокс, който ще се състои в хърватския град Карловац от 28 до 30 май. Това е първото за годината международно състезание за българските бойци след изминалите четири държавни първенства.

Шуменци ще се представят на ринга в стила „лоу кик“. При жените в категория до 56 кг ще търси пътя към победите Полина Галинова. При мъжете ще имаме двама представители на СК „Шуменска крепост“ – Димитър Стоянов ще води битките си в категория до 71 кг, а Никола Николов – до 81 кг. Във възрастовата група на юношите младша възраст и категория до 81 кг ще излезе Мариян Петков. Заедно със своите възпитаници за Хърватия ще пътува и Галин Методиев, който е помощник-треньор на националния отбор.

„Благодаря на всички от голямото семейство на СК „Шуменска крепост“ и на всички приятели на нашия клуб за подкрепата. Специално благодаря на Християн Тотев, който най-активно помогна за подготовката на нашите представители за това състезание. Много искаме и в предстоящия турнир за Европейската купа да покажем на всички, че от Шумен започва България!“ Това сподели специално за новинарския сайт WWW.ZASHUMEN.BG президентътна СК „Шуменска крепост“ Галин Методиев.

В турнира ще се играе във всички стилове на кикбокса в дисциплините „ринг“ и „татами“ за всички възрастови групи. Ще участват общо 1585 състезатели от 107 спортни клуба на 28 държави. България ще се представи с рекорден брой заявки – 458.

Утре нашият отбор ще отпътува за Хърватия. Припомняме, че на предишното състезание в Карловац България стана отборен европейски шампион, като остави след себе си в класирането Унгария и домакините от Хърватия.