Кметът награди победителите в шахматния мемориал „Стоян Иванов“

автор: пресцентър община Шумен
2021-07-25 20:08:00
Репортер | Шумен | преглеждания: 427

Кметът на община Шумен Любомир Христов връчи наградите на победителите в седмото издание на турнира по шах Мемориал „Стоян Иванов“. Състезанието се проведе през почивните дни в зала „Арена Шумен“ и беше надпревара за националната индивидуална купа за мъже по ускорен шах и блиц.

Любомир Христов поздрави шахматистите и изрази надежда, че всички ще запазят хубави емоции и спомени от турнира в Шумен. „Надявам се, че всички участници, както и организаторите сте се чувствали удобно и приятно тук в "Арена Шумен" през тези два дни. Винаги сте добре дошли и като спортисти, и като гости на града“, обърна се към тях кметът. От името на организаторите Любомир Христов получи специален плакет за оказаната подкрепа от страна на общината при провеждането на турнира и за принос в развитието на шахмата в града.

Победител в тазгодишното издание на Мемориал „Стоян Иванов“ по ускорен шах стана гросмайстор Радослав Димитров от Шахматен клуб „Абритус“ от Разград. Втори е гросмайстор Васил Спасов, състезател на Спортен клуб по шахмат „Шумен“, а трети завърши гросмайстор Вячеслав Тиличеев от Русия, който се състезава за Шахматен клуб „Бургас 64“.

В турнира по блиц победител стана гросмайстор Васил Спасов от шахматния клуб „Шумен“. На второ място се класира Мартин Петров от шахматния клуб „ЧесБомб“ от Пловдив. На трето място се нареди Сашо Николов от шахматния клуб „Марица-Изток“ от Раднево.

Медали и парични награди получиха и първите трима шахматисти в различните възрастови групи – до 10 г., до 12 г., до 14 г., до 16 г. и до 60+ години. Специалната награда за чуждестранен състезател грабна Франк-Алекзандър Де Мартини от Франция.

В състезанието бяха отличени и най-добре представилите се дами, както и най-предно класиралите се представители на домакините от шахматния клуб „Шумен“.

В шахматния мемориал взеха участие 114 състезатели от България, Румъния, Франция, Русия и Гърция, което е рекорден брой участници в досегашните издания на турнира.

Малки обяви

Продавам ГРОЗДЕ от сортовете "Мерло", "Димят" и "Черна липа" в село Дибич. Телефон 0892 064 931
2021-09-20 19:37:00 40408
Търся РАБОТНИК за ТРАНЖОРНА в село Кюлевча. Телефон 0888 888 046
2021-09-20 17:45:00 40952
Търсим ГОТВАЧ/КА и СЕРВИТЬОР/КА с опит за крайпътна гостилница в село Струйно. Телефон 0887 124 333
2021-09-27 14:51:00 86392