„Олимпия Шумен“ игра равностойно само едно полувреме

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2021-08-30 10:34:00
Спорт | Шумен | ФК "Олимпия Шумен" | преглеждания: 675

С неприятна загуба започна участието си в държавното първенство по футбол за жени отборът на „Олимпия Шумен“, който беше домакин в първия кръг.На стадиона в Хитрино гостенките от „Севлиево лейдис“ си тръгнаха с победа 9:1 и заеха челното място във временното класиране.

Новосформираният състав на „Олимпия Шумен“ игра равностойно само през първото полувреме. В 9-ата минута „Севлиево лейдис“ откри головата си сметка – 0:1. В 20-ата минута Никола Рибанска, с капитанската лента, върна домакините в мача – 1:1. Все пак преди почивката гостенките се оттеглиха с минимален актив – 1:2.

През второто полувреме „Олимпия Шумен“ се срути. Показателно е, че само за 9 минути – от 68 до 77-а, „Севлиево лейдис“ вкара 3 гола, а после само за 7 минути – от 81 до 88-а, отбеляза още 3.

Може би най-добра на терена се оказа вратарката на домакините Лора Атанасова. Ако не бяха нейните сполучливи намеси, със сигурност резултатът за „Олимпия Шумен“ щеше да бъде много по-катастрофален.

Словачката Никола Рибанска показа високата си класа. Освен реализираният гол, тя на два пъти нацели греди на вратата на „Севлиево лейдис“, като веднъж след силен шут изстреля топката почти от центъра на стадиона. Същевременно гостенките бързо „надушиха“ твърде опасните за тях качества на изявената голмайсторка и заиграха срещу нея особено грубо. Това принуди главният съдия Веселин Гацев в 40-ата минута да изгони за втори жълт картон Анелия Иванова. За съжаление, в 67-ата минута състезателката на „Олимпия Шумен“ Гергана Иванова също видя червения картон.

Ето и имената на останалите футболистки с екипа на домакините: Доника Кошничарова, Евилина Христова, Алеся Юнуз, Елда Кемал, Ларин Чило, Венелина Колева, Ивайла Хараланова, Невена Тодорова, Йоана Георгиева и Надя Юренска.

Преди мача стана ясно, че от Българския футболен съюз са дарили на ФК „Олимпия Шумен“ 7 нови топки с марката „Puma“, които са официални за първенството на „La Liga“ в Испания.