Летящ старт за „Олимпия Шумен“ в мъжкия футбол

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2021-09-04 20:47:00
Спорт | Шумен | ФК "Олимпия Шумен" | преглеждания: 1959

След като 15 години ФК „Олимпия Шумен“ се развиваше само в женското направление, днес новосформираният мъжки отбор на клуба започна участието си в Южната областна футболна група с летящ старт. В първия кръг на първенството „Олимпия Шумен“ спечели дербито на новаците убедително с 5:0.

Домакин на мача беше тимът на ФК „Ботев“ – село Каменяк, който отново се включи в областния шампионат след 30-годишно прекъсване.

Футболната среща се състоя на стадиона в село Трем пред около стотина зрители. Сред феновете беше и капитанът на женския отбор на „Олимпия Шумен“ Никола Рибонска.

„Олимпия Шумен“ излезе на терена в титулярния си състав: Стилиян Колев, Кристиян Славов, Асен Русев, Дженгис Рашид, Иван Мойсеев, Богомил Александров, Алекс Александров, Васил Аргиров, Габриел Загоров, Веселин Събев, Свилен Стилиянов - капитан. Като резерви бяха записани Богдан Богданов, Пламен Васков, Яни Аргиров, Васил Рупчев, Димитър Митев, Станимир Петков и Росен Стефанов, като повечето от тях влязоха в игра през второто полувреме. Треньор на отбора е Пламен Иванов.

Головата сметка за „Олимпия Шумен“ в историческия първи мач и първа победа на мъжкия отбор откри Асен Русев в 16-ата минута. Попадението стана с добавка, след като вратарят на „Ботев“ изби топката в своето поле. В 23-ата минута Васил Аргиров покачи на 2:0 за шуменския тим. В 38-ата минута отново Асен Русев се разписа във вратата на домакините след самостоятелен рейд за 3:0. Четири минути преди почивката Габриел Загоров увеличи актива на „Олимпия Шумен“ на 4:0.

През втората част на мача темпото на игра леко спадна. Натискът на „Ботев“ се оказа безплоден, а в завършващата фаза на своите атаки гостите допуснаха доста неточности. Предчувствайки загубата, домакините се поизнервиха и си позволиха да играят на моменти и с непозволени средства, за което видяха и жълтия цвят на реферския картон... Все пак в 72-ата минута Росен Стефанов с красив гол оформи крайния резултат – 5:0.