СК „Шуменска крепост“ триумфира с отборна купа и 20 медала

автор: Пламен ГЕОРГИЕВ
2021-10-03 19:02:00
Спорт | СК "Шуменска крепост" | преглеждания: 403

Безспорният лидер в стила „лоу кик“ на българския кик бокс – СК „Шуменска крепост“, триумфира за пореден път на завършилото днес във Варна държавно първенство като носител на отборната купа, а в индивидуалното класиране нашите бойци спечелиха общо 20 медала – 10 златни, 5 сребърни и 5 бронзови.

Тимът на СК „Шуменска крепост“ победи със смазващо предимство съставите от Варна на ринга в новата многофункционална зала на спортния комплекс в район „Владислав Варненчик“ на морската ни столица. Шуменци заслужиха общо 10 шампионски титли, което е почти колкото двата варненски отбора заедно – вторият в класирането „Боил“ взе 6 златни отличия, а домакините от СК по кикбокс и муай тай „Вокил“ завършиха с 5.

Шуменската школа, която не случайно се сочи за ковачница на шампиони, спази традицията и в индивидуалната надпревара.

На върха на почетната стълбичка се изкачиха Полина Галинова – в категория до 56 кг при жените, Виктор Иванов (до 67 кг), Георги Атанасов (до 71 кг) и Добромир Петков (до 81 кг) при мъжете. Павлина Димитрова се окичи със златен медал в категория до 56 кг при девойките старша възраст, макар че тя все още е във възрастовата група на девойките младша. При юношите старша възраст Мариян Петков беше безапелационен в категория до 91 кг. Безспорни фаворити бяха също Йолина Димитрова в категория „плюс 60 кг“ при девойки младша възраст, Атанас Хаджиев – до 57 кг при юноши младша, Никол Мартинова – до 37 кг при момичетата и Габриел Чергански – до 42 кг при момчетата на възраст 11-12 години.

Със сребърни медали се завърнаха Десислава Ганчева – в категория до 48 кг при девойки младша възраст, Алекс Ангелов (до 45 кг), Джан Нури (до 48 кг) и Мирослав Атанасов (до 63 кг) при момчетата на 13-14 години, Хелин Хасан – до 47 кг при момичетата на 11-12 години.

Бронзови медали получиха при мъжете Хасан Алпер и Йордан Стоянов – двамата в категория до 75 кг, и Велислав Христов – до 81 кг, при девойки младша възраст Валерия Маринова – до 60 кг, и при момчетата на 11-12 години Дарио Петромилов – в категория до 32 кг.

Без съперници в своите категории останаха Иван Райчев – юноши старша възраст, и Теодора Тодорова – девойки старша.

В треньорския щаб на старшията Галин Методиев активно помагаха Ани Тотева и Християн Тотев.

Многолюдна шуменска агитка мощно подкрепяше нашите състезатели под ритъма на тъпанджията Милен Недев. Специално във Варна дойде и „тежката артилерия“ с екипа на СК „Шуменска крепост“ – световният шампион по муай тай Иван Иванов, придружен от националите Димитър Стоянов и Никола Николов, които на 14 октомври заминават за участие в световното първенство по кик бокс в Италия при мъжете. А заедно с тях, при жените, за световната титла там ще се бие и Полина Галинова. Помощник-треньор на българския тим е Галин Методиев.