Шумен отбелязва 150 години безсмъртие

Споделете с:

Община Шумен кани жители и гости на града да се включат в отбелязването на 150 години от Априлската епопея и от гибелта на апостола на свободата Панайот Волов.

Подготвена е тържествена програма, изпълнена с памет, признателност и родолюбие:

26 май | къща музей „Панайот Волов“, пл. „Оборище“ и централна градска част

12:00 ч. – 17:00 ч. на пл. „Оборище“ ще бъдат разположени тематични шатри с историческо съдържание, посветени на делото на революционерите и събитията от Априлското въстание.

От 18:45 ч. ще се проведе гражданско факелно шествие „Пътят на апостолите“. Заповядайте!

Маршрутът ще започне от къща музей „Панайот Волов“ до паметника на площад „Оборище“, където ще бъдат поднесени венци и цветя.

От 20:30 ч. пред бюст-паметника на Панайот Волов (срещу Военен клуб – Шумен) ще започне тържествена програма, която ще завърши със заря-проверка.

Нека заедно почетем паметта на героите, отдали живота си за свободата на България!

362 преглеждания