Одобрени са 8 проекта към Общинския фонд „Култура“ от извънредната сесия за 2025 г.

Споделете с:

Общо 8 проекта са постъпили и са одобрени за финансиране към Общинския фонд „Култура“ от извънредната сесия за 2025 г. Тя се проведе в рамките на процедура BG-RRP-11.021 „Ново поколение местни политики за култура за големи общини“ към Националния фонд „Култура“.

Крайният срок за изпълнение, разплащане и отчитане на дейностите по процедурата за всяка от одобрените концепции е до 31 март 2026 г.

Повече информация за всеки един от проектите:

  1. „Коледен концерт – фолклорни ансамбли“

Организация: НЧ „Тодор Петков 1963“

Целта на проекта е реализиране на коледен концерт на АНПТ „Мадара“, ДТА „Звънче“ при НЧ „Тодор Петков 1963“ и ТС „Луди млади“ при СУ „Сава Доброплодни“ на 16 декември 2025 г. в зала „Арена Шумен“.

  1. „Музиката на майсторите 2“

Организация: НЧ „Тодор Петков 1963“

  1. „Нов живот за театралната завеса“

Организация: НЧ „Добри Войников -1856“

Целта е реставриране и съхраняване на уникален културен артефакт – театралната завеса, която притежава висока художествена и историческа стойност.

  1. Тържествен концерт спектакъл, посветен на националния празник 3 март

Организация: НЧ „Пробуда-1958“

  1. Пролетен концерт за Деня на жената

Организация: Симфониета Шумен

  1. Аудио-визуален спектакъл „В Новогодишната нощ“

Организация: „Фест Продакшън“ ЕООД

  1. Коледна сцена на талантите

Организация: ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“

  1. XVII ДТФ „Коломбина“

Организация: ДГ „Изворче“

 

 

3 036 преглеждания