„Шуменци, елате на 3 юни, сряда, заедно да отбележим един исторически момент за Шумен и за българската култура и духовност – призова кметът на община Шумен проф. д-р Христо Христов. – От 19:00 часа пред народно читалище „Добри Войников–1856“ ще честваме 170 години от създаването на първото читалище в нашия град и едно от най-старите в България. Това е годишнина, която заслужава нашето уважение. Вече 170 години читалището, което носи името на Добри Войников, пази българския дух, съхранява традициите и възпитава поколения шуменци в любов към България, знанието и културата. Нека бъдем заедно на този празник.“
Събитието е посветено и на 170 години общонародно читалищно дело в България, съобщиха от НЧ „Добри Войников-1856“.
Празникът ще започне с делова част, в която със специални грамоти и плакети ще бъдат отличени заслужили читалищни дейци и ще продължи с художествена програма със специалното участие на Националния музикален театър „Стефан Македонски“ и режисьора Николай Гундеров, Смесен хор „Родни звуци“, Симфониета Шумен, Хор „Бодра песен“ и Балетно студио „Перли“.
Входът е свободен, допълниха още организаторите.

