Шеметният спектакъл “Без гаранция” на драматурга-режисьор Николай Гундеров стартира наесен европейското си турне в девет държави, като ще бъде представен на сцената на 18 големи града. Според актьорите Стефания Колева и Деян Ангелов-Додо, представлението е стендъп театър, създаден по текстове на Николай Гундеров, в който ярко се откроява и режисьорският талант на автора. Премиерата му се състоя на 27 май през 2024 г. в София, а в края на миналата година – на 2 декември гостува и на сцената на общинския Младежки дом в Шумен. „Без гаранция“ е комично състезание без заобикалки, в което всички предразсъдъци трябва да бъдат оставени на резервната скамейка. Кой ще вземе купата? Няма гаранция“, сподели тогава пред зрителите в препълнения салон в родния си град Николай Гундеров.
Общо досега двамата популярни артисти от Народния театър “Иван Вазов” са играли постановката над 50 пъти в редица градове у нас и пред българските общности в Германия, Англия, Ирландия и Испания, като допълват, че още от самото й създаване, на “Без гаранция” много й върви да пътува. И се готвят за своето голямо европейско турне, с каквото едва ли друг нашенски спектакъл може да се похвали. Те ще стартират на 10 октомври в Хага (Нидерландия) и ще финишират на 30 ноември в Женева (Швейцария). В рамките на 50 дни ще радват публиката последователно в Люксембург, в Дюселдорф (Германия), Питърбъро, Честър и Манчестър (Великобритания), Нюрнберг, Франкфурт и Кьолн (Германия), Цюрих (Швейцария), Карлсруе (Германия), Брюксел (Белгия), Мадрид, Палма де Майорка и Барселона (Испания), Виена (Австрия), Лион (Франция).
„Без гаранция“, колкото и да е разговорно и интерактивно представление, влизащо непрекъснато в диалог с публиката, не е само вдъхновена импровизация, а произведение на изкуството. Стефания Колева и Деян Ангелов-Додо с много хумор и откровеност влизат във взривоопасното съединение от инфарктни ситуации по текстове на драматурга и режисьор Николай Гундеров. В един нетрадиционен формат за българската сцена, двамата актьори търсят нещата от живота, като надничат какво се крие в мислите на жените за мъжете и на мъжете за жените. С усмивка, ирония и сарказъм те ще „преборят“ на сцената поредица от куриозни житейски ситуации, в каквито със сигурност са попадали и зрителите.
Стефания Колева и Деян Ангелов си партнират не за първи път с Николай Гундеров. “Без гаранция” се реализира след успешната им обща работа в театралната комедия „От всички страни“, в която участват още актьорите Александра Сърчаджиева и братът на Деян – Дарин Ангелов.

