Близо 100 каратисти се явиха на изпит за по-висока техническа степен

Споделете с:

На 14.01.2026 год.  в гр. Шумен се проведе изпит за по-висока техническа степен (кю). През това тежко изпитание в Шинкиокушин карате преминаха 98 каратисти от Шумен, Велики Преслав и с. Царев брод. Изпитът, който премина под ръководството на шихан Тихомир Тотев – V дан (Бранч шеф за Северна България), сенсей Даниел Димитров – III дан, сенпай Явор Александров – I дан, сенпай Милен Миланов – I дан, сенпай Айдън Ахмед – I дан и сенпай Йоана Терзиева – I дан, съдържаше трите основни компонента на карате Шинкиокушин – кихон, ката и кумите, както и извънредно тежък физически тест. „Благодаря от сърце на всички, че бяхте така всеотдайни и за силния дух, който показахте! Бях щастлив да бъда заедно с вас! Ус!“ – сподели сенсей Даниел Димитров, преподавател в ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“ и главен треньор в СКК „Киокушин“.

 

1 894 преглеждания