Всички бойци на СК “Шуменска крепост” се завръщат с медали от Севлиево

Споделете с:

Всички елитни бойци на СК “Шуменска крепост” се завръщат с медали от град Севлиево, където днес завърши държавното първенство по кикбокс в най-атрактивния стил К-1 за всички възрастови групи.

На ринга в спортна зала “Дан Колов” шуменските състезатели спечелиха общо осем медала – 5 златни, 2 сребърни и 1 бронзов. С този актив те заеха трето място в отборното класиране на първенството, в което се включиха общо 34 клуба от Българската конфедерация по кикбокс и муай тай. Любопитното е, че отборите в челната тройка имат по 5 златни медала, но първенецът СК “Спартак” – Пазарджик е с един сребърен медал повече от СК “Шуменска крепост”, а вторият “Вокил” – Варна е с един бронзов медал повече. Ако Полина Галинова не беше останала извън ринга, защото не се намери съперничка в нейната категория при жените, със сигурност шуменският клуб щеше да има още едно златно отличие и щеше да бъде едноличен лидер в това държавно първенство.

Шампионски титли и златни медали завоюваха при 13-14-годишните момичета в категория до 48 кг Никол Мартинова, при девойките младша възраст на 15-16 години – Хелин Хасан в категория до 56 кг, при юношите младша възраст – Габриел Чергански до 63.5 кг, при девойките старша възраст – Йолина Димитрова до 65 кг, при мъжете в категория до 75 кг – Георги Атанасов.

Сребърни медали заслужиха при юношите старша възраст – Джан Нури до 60 кг и при мъжете в категория до 71 кг – Виктор Ганчев, където в същата категория другият шуменец – Виктор Иванов получи бронзово отличие.

Специално за новинарското онлайн издание WWW.ZASHUMEN.BG старши треньорът на СК “Шуменска крепост” Галин Методиев съобщи за предстоящите участия на неговите възпитаници. От 7 до 9 юни те ще се представят в традиционния турнир “Свети Георги” в стила “лоу кик” в град Бяла, Русенско. А от 11 до 17 юни в Будапеща ще се състои надпреварата за Световната купа за всички възрасти. За унгарската столица ще заминат шуменските национали Полина Галинова, Мариян Петков, Виктор Ганчев, Йолина Димитрова, Габриел Чергански и Хелин Хасан.