Националите от СК “Шуменска крепост” отиват за Световната купа в Будапеща

Споделете с:

Националните състезатели от СК “Шуменска крепост” днес отпътуваха за унгарската столица Будапеща, където от 12 до 15 юни ще се състои турнирът за Световна купа по кикбокс за мъже, жени и подрастващи, организиран от Световна асоциация на кикбокс организациите (WAKO).

Заявка за участие са представили общо 3600 състезатели от 53 държави.

На ринга в зала „BOK HALL“ ще се борят за Световната купа в стила “К-1” шестима национали от СК “Шуменска крепост”: при жените – Полина Галинова в категория до 56 кг, при мъжете – Виктор Ганчев до 67 кг и Димитър Стоянов до 75 кг, при девойките младша възраст – Никол Мартинова до 48 кг и Хелин Хасан до 52 кг, при юношите младша възраст – Габриел Чергански до 63.5 кг. Техен водач е старши треньорът в шуменския клуб Галин Методиев, който е и част от треньорския щаб на националния отбор на България.

“Изключително съм благодарен на треньора Християн Тотев, който заедно с момчетата в нашата зала подготвиха много добре шуменските национали за предстоящия турнир за Световната купа – сподели специално за онлайн новинарското издание WWW.ZASHUMEN.BG Галин Методиев. – Тренирахме изцяло в домашни условия, на шуменска земя, направихме необходимите спаринг-срещи. Нека да е живот и здраве, надявам се да няма контузии и да преодолеем конкуренцията, която в някои категории е повече от 20 състезатели. Всички са амбицирани да достигнат до “зоната на медалите” и да представят по най-добрия начин на ринга не само себе си, но и нашия град Шумен, откъдето започва България!”

Нека да пожелаем успех на шуменските бойци!

1 742 преглеждания