Хирургът д-р Бисер Митев ще бъде награден с почетен знак „Лекар на годината 2025“ на традиционния бал в Деня на българския лекар – 19 октомври, в хотел „Шумен“. „Решението за високото отличие е взето с решение на Управителния съвет на Районната колегия на Българския лекарски съюз. Още седем шуменски лекари ще получат награди в три категории“, съобщиха от пресцентъра на „Многопрофилната болница за активно лечение Шумен“ АД.
Д-р Бисер Митев работи в „МБАЛ Шумен“ АД от 1996 година. Има придобити две специалности – „Обща хирургия и онкология – диагностика и лечение на заболявания на млечната жлеза“. Работил е в град Луанда, Ангола. Баща на две дъщери. Съпругата му е педиатър.
„С д-р Митев сме състуденти. Заедно започнахме да работим в болницата в Шумен. От дълги години той е един от водещите хирурзи в Хирургично отделение (ХО)“, сподели д-р Недко Тодоров – зам.-директор на „МБАЛ Шумен“. Никога между нас не е имало конфликти и неразбирателство при дългогодишната ни съвместна работа“, уточни той и допълни, че в лицето на д-р Митев вижда добър колега и приятел.
„Само при произнасянето на името на д-р Митев няма нужда от думи. От него съм се учил в професията и продължавам да се уча. За отделението е чест, че д-р Митев получава тази висока и напълно заслужена награда“, заяви началникът на ХО д-р Йордан Йорданов.
„Д-р Бисер Митев е със златни ръце, истински хирург и най-вече човек с голямо сърце“, пишат негови пациенти в социалните мрежи. Те го определят като лекар, спечелил доверието на своите пациенти, благодарение на изключителното внимание и индивидуален подход към всеки случай. Като пример за човешко отношение и „медицинско отношение на високо ниво“.

