СК “Шуменска крепост” потопи конкуренцията в Бургас

Споделете с:

Тимът на СК “Шуменска крепост” демонстрира за пореден път своя шампионски стил на ринга в завършилото днес държавно първенство по кикбокс в направление К1, което се състоя в Бургас. Целият състав от 13 състезатели с екипа на шуменския клуб спечели медали в черноморския град. В спортна зала “Младост” се състезаваха над 350 участници от 50 клуба на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай. Шуменските бойци “потопиха” конкуренцията, като се окичиха с общо 13 медала – 9 златни, 2 сребърни и 2 бронзови, а треньорите Галин Методиев и Християн Тотев триумфираха с купата на отборните победители в най-атрактивния стил К1 в кикбокса.

Шампиони и носители на златни отличия станаха при момчетата на 11-12 години – Манол Методиев в категория до 39 кг, при юношите младша възраст – Божидар Недев до 48 кг, при девойките младша възраст – Ана Пинтева до 56 кг, при девойките старша възраст – Никол Мартинова до 48 кг и Хелин Хасан до 52 кг, при юношите старша възраст – Габриел Чергански до 63.5 кг, при мъжете – Джан Нури до 67 кг, Атанас Ханджиев до 71 кг и Димитър Стоянов до 75 кг.

Вицешампиони и притежатели на сребърни медали са при момчетата на 11-12 години – Тимур Тасинов до 42 кг и при мъжете – Милен Вълчев до 60 кг.

С бронзови медали са при юношите младша възраст – Симеон Василев до 63.5 кг и при юношите старша възраст – Умут Мустафа до 75 кг.

“Благодаря за подкрепата на шуменската публика, която дойде в Бургас! – сподели специално за онлайн информационното издание WWW.ZASHUMEN.BG старши треньорът в СК “Шуменска крепост” Галин Методиев. – Отново доказахме, че сме най-добрите в ринговите дисциплини на българския кикбокс и посвещаваме нашия успех на утрешния празник на град Шумен – 11 май! От Шумен започва България!”

 

1 134 преглеждания